Sezen Otel Saray: +90 282 768 05 79SARAY İLÇESİ

Saray ilçesi gezi yerleri ve piknik alanları açısından çok zengin bir ilçedir. İlçenin Kuzeyi Istranca ormanları ile çevrilidir.

ÇAMLIKOY (KASTRO)

kastro saray Saray’dan Kıyıköy istikametine doğru 10 km ileride sağa ayrılarak 8 km’lik satı kaplama asfalt yolla ulaşılır. Saray, Tekirdağ ilinin Karadeniz’e açılan kapısıdır. Karadeniz kıyısındaki eski adıyla KASTRO, yeni adıyla ÇAMLIKOY yoğun ilgi çeken bir yerdir. Istıranca Dağlarının bir bölümü Saray sınırlarındadır. Meşe ormanlari ve orman içi dinlenme alanları görülmeye değer güzelliklerdir. Kastro, Bahçeköy Deresinin Karadeniz’e döküldüğü koydur. 2,5 km. kumsal uzunluğu, Istıranca ormanlarının koyu yeşili ve Karadeniz’in maviliklerini birleştiren Kastro, yurdumuzda dahi ender rastlanan turizm noktalarından biridir. Kastro yöresindeki 329 hektarlık karaçam ormanı 18 Nisan 1988’de Milli Park olarak ilan edilmiştir. Kastro, Saray’a 27 km., Istanbul’a 130 km. uzaklıkta olması sebebiyle günübirlik gelinebilecek konumdadır.Konaklama Tesisleri: İlçede Belediye ruhsatlı 4 otel olup, yatak kapasitesi 180’dir. Turizm Bakanliği müsaadeli konaklama tesisi yoktur. En önemli özelliği 2.5 km’lik kumsalında Tekirdag-İstanbul-Kırklareli İl sınırlarını barındırmasıdır.

SEZEN OTEL

Tek Kişilik, Çift Kişilik ve Aile Odaları olmak üzere üç farklı oda tipine sahip olan otelimizedeki kapsamlı imkanlar yüksek standarlarla sunulmaktadır.

Duş, Minibar, Kart Güvenlikli Kapılar, Yangın Güvenliği, Telefon, Televizyon, Uydu Yayını, Kablosuz İnternet, Açık Büfe Kahvaltı, Güvenlikli Otopark tüm odalarımızdaki tüm ziyaretçilerimiz için sunulmaktadır.

Sezen Otel değerli müşterilerine sunduğu kaliteli ve güleryüzlü hizmeti ile kısa süreli de olsa konaklayan tüm müşterilerinin memnuniyetini sağlayarak ziyaretlerini sürekli kılmak için çalışmaktadır.

About Services
KIYIKÖY

Saray'a 30km uzaklıkta Karadeniz'e tepeden bakan balıkçı kasabası ve turizmin gözdesi Kıyıköy doğa dostları, sandal sefası meraklıları, fotoğraf tutkunları, balık avcıları, yeşili ve maviyi bir bütün olarak yaşayıp sakin ve huzurlu zaman geçirmek isteyenler için en ideal alternatiflerden biridir.

About Services
LALADERE PİKNİK ALANI

Saray İlçesinden Kıyıköy istikametine doğru 8 km ilerisinde bulunan Laladere piknik alanı geniş sahası, çocuk parkı,spor alanı, restoran, büfesi ve içinde akan deresiyle tam anlamıyla bir piknik alanıdır. Restoranında yaz mevsiminde kuzu/oğlak çevirme ve et ve mantar çeşitleri yapılmaktadır. Piknik alanında tamamen doğa ortamına uygun ağaç masa ve sandalyeler bulunmaktadır.

About Services
GÜNGÖRMEZ MAĞARALARI (KANARA)

Güngörmez karayolu üzerinde (3.km.) Saray’ın güneyinden geçen Galata Deresinin dik yamaçlarında yer alır. İ.Ö.(5000-3000) kalkolitik çağ buluntularına rastlanmıştır.